HiFi.nl
Tekstgrootte:  a a a 

Muziek.nl
Muziek.nlMuziekliefhebber of audiofiel? Bezoek de leukste muzieksite van Nederland. Ook voor LP's, (SA/SHM/XR)CD, accessoires en merchandise.
A/V Meubelen

Overzicht A/V meubelen en bevestigingssystemen.

HiFi-Zine

Ontvang gratis e-zine met nieuws en recente publicaties.


Agenda en shows

Vacatures


Netwerkspecial HiFi.nl nu online

Gepubliceerd op 8 februari 2010
Auteur: Redactie HiFi.nl

Afgelopen vrijdag heeft HiFi.nl haar uitgebreide Netwerkspecial online gezet. In deze Special zijn recensies, achtergrondartikelen en nieuws te vinden over alles wat met netwerktoepassingen voor AV-weergave te maken heeft.


Klik op het plaatje om de Netwerkspecial te bezoeken

De toenemende informatiebehoefte over dit onderwerp is ons niet ontgaan. De belangstelling voor een audiofiele toepassing van netwerkspelers en aanverwante apparatuur is groot. Een Schotse audiofabrikant heeft al een voorschot genomen op het onvermijdelijke verdwijnen van de cd als geluidsdrager, maar ook bezitters van een grote dvd-collectie zien de compacte opslag op een NAS of harde schijf wel zitten.

Maar binnen de audiofiele gemeenschap bestaat nog veel scepsis over de geluids- en beeldkwaliteit van netwerktoepassingen. Dat is beslist niet terecht, en wij denken dat dat gevoel vooral voortkomt uit een slechte informatievoorziening. Want hoe pak je dat nu aan? Welke apparatuur moet je hebben, en hoe knoop je dat allemaal aan elkaar? Er zijn genoeg meningen, maar veel daarvan zijn niet of nauwelijks op kennis gebaseerd.

En daar maken we nu dus een eind aan. Alle relevante content overzichtelijk gebundeld in één Special. En er komen nog een heleboel interessante artikelen bij de komende tijd. Gaat dat zien!



Reacties


Nog wat leesvoer tot mij genomen en het wordt steeds duidelijker wat wel en niet interessant is om te doen.
Over FLAC en bits/Khz e.d. hierbij een bijzonder goed overzichtelijk artikel.
(als dit mag)
http://blog.bowers-wilkins.com/lab/sound-quality-lab/the-definitive-guide-to-24-bit-flac/
Door: Wilco geplaatst op 10-02-2010 16:42
Beste Wilco en Phi,
Ten onrechte wordt misschien de indruk gewekt dat streaming audio `lastig` op te zetten zou zijn. In de praktijk ben je met de meeste apparaten binnen een uur volledig up-and-running. Maar als je het optimale resultaat wilt behalen met je streaming audio, ontkom je er niet aan om de instellingen te optimaliseren. En deze 42-jarige (dus nog niet eens zoveel jonger) kan daar uitstekend mee uit de voeten.
Upsampling van audio is vergelijkbaar met het `scalen` van video. Het apparaat berekent de ontbrekende resolutie op basis van de aanwezige data. Bij een echt 24/192 bestand hoeft er niet gerekend te worden en deze bestanden zijn dus altijd te verkiezen boven 16/44.1kHz bestanden of ge-upsampelde versies daarvan.
Door: Marc Brekelmans (HiFi.nl) geplaatst op 09-02-2010 10:54
Ik ben van de generatie rec./play en toen was al een hele kunst op je cassettebandjes zoveel mogelijk zonder spraak op te nemen.

Het audiofiele gevoel werkt versterkt door op zoek te gaan naar de best mogelijke kwaliteit die de bandjes je toendertijd konden bieden. De cd werd/wordt geprezen door zijn eenvoud qua bediening en met de LP is het niet anders. Hier ligt de kruk!!!! Doordat het nieuwe tijdperk niet meer te volgen is > zie alle kretologieën in het genoemde artikel, met alle goede bedoelingen van dien! PLUG AND PLAY in de allerhoogste kwaliteit is het devies, die direct herkenbaar is zonder tekst en uitleg!

Ontwikkelaars verras ook eens de oudere jeugd.Is tevens de grootste groep audiofielen.
Phi (49jr)
Door: Phi geplaatst op 08-02-2010 23:00
Zeker interessant.
Een praktisch punt is, wat mij betreft, ga je door met CD`s kopen of ga je helemaal over op de digitale (HD)opslag van muziek?
Hoe kom ik dan aan nieuwe muziek zonder CD`s te moeten kopen en die dan weer rippen en de doosjes wegleggen in een kast op zolder?
Er zijn nu nog niet veel `high-resolution-audio` download mogenlijkheden met diverse muziek?
(veelal AAC / MP3)
En wat is `t verschil in geluidskwaliteit tussen een 24b/192Khz audiobestand en een CD afgespeeld op een `upsampling` CDspeler of DAC??
Ik heb laatst toch te vaak de opmerking gelezen in reviews dat niet altijd de `upsampling` methode in CDspelers een mooier en/of beter resultaat geeft dan `normaal` afspelen.

Als standalone-CDspeler/ripper/streamer vind ik eigenlijk wel die van Olive, de HD4, wel aardig interessant.
Door: Wilco geplaatst op 08-02-2010 13:15

Naam:
E-mail:
Bericht:
Code *

  •  
  • Vul de gegeven code in,
    dit is ter preventie van SPAM.
 





 
Recente artikelen