26/05 Naim NDS Roadshow bij New Mu... »
26/05 Kharma show bij Rhapsody »
26/05 Nieuwe Lector DAC bij Stream... »
26/05 Audio Block luistershow bij ... »
31/05 Streaming showdagen bij La S... »
01/06 Naim NDS Roadshow bij AudioX... »
01/06 Streaming showdagen bij La S... »
02/06 Streaming showdagen bij La S... »
lees meer »

Focus – At The Rainbow (LP)Het wereldwijd meest bekende muziekgezelschap uit Nederland moet toch wel Focus zijn. Vooral in de zeventiger jaren toonaangevend binnen het genre, zorgde de band van Thijs van Leer en de zijnen voor vele uitverkochte concerten, goedverkopende platen en tijdloze riffs en melodieën. In de reeks Dutch Vinyl Masters brengt Music On Vinyl nu de eerste live registratie van de band opnieuw uit op LP.
At The Rainbow biedt nog steeds diezelfde luisterervaring die de fans in de jaren zeventig al voorgeschoteld kregen. Een prima live-opname van een band die bestand uit enkel rasartiesten. Dit zijn platen die je als luisteraar opzet om echt lekker van muziek te gaan genieten. De voor die tijd vrij open klinkende productie is vrij goed als het gaat om stage en dynamiek en de muziek van Focus blijft natuurlijk tijdloos. Een geslaagde herpersing, dus. |


























































Kenners zullen het weten, deze recensie draait om het album (Live) At The Rainbow. Een concert van de vier toenmalige leden van de band in het Londense Rainbow Theatre dat plaatsvond op zaterdag 5 mei 1973. Deze LP heeft een goede reputatie onder muziek- en hifiliefhebbers over de hele wereld, niet in de laatste plaats door de goede mixage in de beroemde Air Studios. Deze heruitgave op 180 grams vinyl bevat naast de bekende hits Hocus Pocus en Sylvia ook nog eens een aantal noemenswaardige uitvoeringen van nummers als Answers? Questions? Questions? Answers? Waarop niet alleen Jan Akkerman’s gitaarspel goed naar voren mag komen, maar ook de kunsten van Thijs van Leer op fluit en hammondorgel er mogen zijn.
