26/05 Kharma show bij Rhapsody »
26/05 Nieuwe Lector DAC bij Stream... »
26/05 Audio Block luistershow bij ... »
31/05 Streaming showdagen bij La S... »
01/06 Naim NDS Roadshow bij AudioX... »
01/06 Streaming showdagen bij La S... »
02/06 Streaming showdagen bij La S... »
lees meer »

...en met CD`s en apparatuur?OK, de waarde die de Destat heeft wanneer het gaat om vinyl weergave is met deze luisterervaring voor mij in ieder geval in voldoende mate bewezen. Maar hoe werkt de Destat op digitaal opgenomen schijven zoals de CD en SACD? Om met de laatste te beginnen laat ik de SACD van Gergely Bogányi in de Esoteric SA-10 verdwijnen. Een prachtige Stockfisch opname waarop de Hongaarse pianist op een Fazioli F308 pianowerken speelt van Frédéric Chopin. Opnieuw is, zij het in iets mindere mate, het effect op het hoog waarneembaar tijdens het afspelen van de nocturne no.2 Opus 9. En ook in het laag hoor ik de verbetering. Minder stringent dan bij vinyl het geval is maar onmiskenbaar aanwezig. Zo geformuleerd lijkt het of de waarde van de Destat voor de vinyl liefhebber groter is dan voor de SACD liefhebber. Maar wanneer ik enkele luistersessies verder ben bemerk ik dat ik nog maar moeilijk kan luisteren wanneer de SACD niet behandeld is.
En hoe staat het nu met de inmiddels ook alweer gouwe ouwe trouwe CD? Om daar achter te komen gebruik ik in de eerste luistersessie een live CD die hier de afgelopen tijd de nodige draaiuurtjes gemaakt heeft. Ik heb het dan over John Mayer’s live in Los Angeles opgenomen dubbel CD. Nummer zes van disc twee, Gravity, klinkt geweldig wanneer ik hem de ruimte in stuur. Maar nadat ik de schijf de Destat behandeling gegeven heb is er wel degelijk iets veranderd. Wat ik nooit eerder gehoord heb is een stukje vervorming in het hoog. Pas nu het weg is valt het me op. Stem en gitaar klinken schoner dan ooit en ik weet voor mezelf dat ik nooit meer terug kan of wil. Ik koop dit recensieapparaat en wil er dus nooit meer afstand van doen. Ongeacht wat het effect op kabels en apparatuur nog zal zijn. Want dat is de laatste test die de Destat hier moet doorstaan.
Eerst krijgt de aluminium Esoteric de tien seconden golf van positieve en negatieve ionen over zich uitgestort. Vervolgens de uit acryl vervaardigde draaitafel en als laatste de stekkerblokken en kabels achter en naast het rack. En inderdaad heb ik het idee dat ook hier de beschreven effecten optreden. Ik gebruik expres deze voorzichtige formulering want de veranderingen zijn vooral bij de stekkerblokken en kabels zo minimaal dat ik er niet zo zeker van ben dat ik de verschillen in een blinde test in 100 % van de gevallen zou herkennen. Wanneer zowel het draaiplateau als de vinylschijf behandeld worden dan is het effect iets sterker dan wanneer alleen de LP behandeld wordt. Voor de (SA)CD speler en de (SA)CD schijf geldt hetzelfde. 4 / 5
|

































































